Перейти до основного вмісту

Якщо не маєш вчителя подорожуй

 




У жовтні 2017 року в журналі Time to travel, вийшла моя стаття про подорож Шри Ланкою.

Вона складалась з 4 історій: 

•Від гест-хаусу до дітей 

•Суд

•Про людей 

•Краса та храми 

Подорож була важливою та запустила всередені механізми, дію яких досі відчуваю. Хочу поділитися цими 4 історіями в 4 окремих постах. Повну версію розповіді шукайте в журналі Time to travel. Дякую Ані Брюховецькій за можливість пригадати та зберегти цінні миті. 

🌴🌴🌴

“Якщо не маєш вчителя, подорожуй”

У житті була якась несемітниця, все переплуталось. Можливо це час для втілення мрій? Рішення відчайдушне, але бажання нових відкриттів штовхало на сайт продажу квитків. Минуло три роки, а для мене ця подорож залишається найважливішим кроком в житті. Що спіткало мене на шляху до самої себе посеред джунглів, розкажу далі. 

🌟Від гест-хаусу до дітей

Мені було 28 років, понад рік працювала у рекламному агентстві, особисте життя застигло в очікуванні. Коли одного ранку мені запропонували вакансію помічниці в гест-хаусі на Шрі-Ланці. Спокуслива пропозиція заради якої потрібно було покинути затишний офіс та наважитися змінити течію життя. Спланувавши заздалегідь свою подорож, я чітко уявляла майбутні дії. Отож зібравши 60 кг пожитків та залагодивши організаційні моменти, я сіла на літак і вирушила у невідому країну.

Двері аеропорту відчинилися, була лише п’ята година ранку, силуети ледь проглядалися вдалині, але хор пташиного цвіркотіння захоплював звідусіль. Вологе та тепле повітря, ніби затишне лоно огортало тіло. По дорозі до Унаватуни почали промальовуватися джунглі, навколишній світ змінився. Звичні пейзажі перетворилися у тропічні ліси.

У гест-хаусі я пропрацювала цілий тиждень, на більше мене не вистачило. Було не важко просто відчула, що палаю зсередини бажанням пізнання нової культури. Наступні чотири місяці на Шрі-Ланці мене очікувала освітня подорож з місцевими школярами, весілля, поминки, суд та викладацька діяльність у спеціалізованій школі. 

Почалося все зі святкування Нового Року у дитячому садку. В сім’ї, що надавала мені помешкання, була маленька дівчинка Аміша. Вона завжди ховалася за матусею і трохи збентежено, але з цікавістю розглядала мене. Дуже кортіло з нею потоваришувати і свято стало чудовою нагодою. Ми приїхали у садочок, де вже чекали близько двадцяти дітлахів. Солодощі, частування, ігри на дворі, майже як в Україні. Але понад усе мене вразив ритуал шанування батьків. Матусі стали в коло, навпроти них діти заспівали традиційну пісню тримаючи у руках ритуальний лист Bulath kolaya, потім малеча сіла на коліна та поклонилася своїм мамам. Після офіційної частини були подаруночки, найочікуваніший момент.

Через деякий час мені запропонували роботу в спеціалізованій школі для дітей з особливими потребами. Це було одне з моїх бажань, тому відразу прийняла запрошення та поїхала в центр острова, до колишньої столиці Канді. Школа Blue Rose знаходиться у мальовничому місці посеред гір, чимось навіть схоже на наші Карпати. Досить прийнятні умови, сюди часто приїздять іноземні волонтери. Організація існує коштом благодійних внесків.

Було важко і цікаво водночас, цей досвід суттєво вплинув на мій світогляд. Директор школи, президент фонду та весь персонал творять диво кожен день. Вони вчать дітей пристосовуватися до життя в суспільстві. Найбільше здивувало, що окрім загальних предметів, учням дають прикладні знання, щоб вони були здатні у майбутньому виконувати просту працю та заробляти гроші. З дітьми ми провели один тиждень, я допомагала на заняттях в басейні, викладала танці. Останнього дня у горлі стояв ком, важко було стримати сльози суму та захвату перед командою чарівниць.

Далі буде...

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Полезные упражнения и задания для тех кто хочет писать

1. «Живая речь». Учащимся предлагается записать без помощи технических средств 15-минутный кусочек «живой» речи (например, в автобусе, на улице, в столовой), желательно без журналистской правки, с сохранением особенностей авторской лексики. Цель упражнения – овладеть техникой записи в непредвиденной ситуации. 2. «Время». Учащиеся самостоятельно контролируют свое чувство времени, проверяя себя через определенные промежутки времени и записывая результаты. Погрешность +/- 5 минут считается нормой. 3. «Фраза-картинка». В журналистских материалах важно не только рассказывать о чем-то, но и показывать. В некоторых жанрах, например, репортаже, журналист обязан создать «эффект присутствия». Можно написать «Он рассердился», и тогда читателю ничего не остается, как поверить этому сообщению-рассказу. А можно написать иначе: «Он грохнул кулаком по столу и отшвырнул ногой стул». Читатель сразу представит себе эту сцену и сделает вывод, что человек рассердился, разозлился. Задание – «показать» ...

Історія з електрички

  Маю останнім часом чудову можливість подорожувати електричками. Мені це дуже подобається, бо можу підглядати за людьми, такий собі психологічний вуаєризм. Тут можно побачити, як розгортаються перші натяки закоханості, де молодий хлопець підбирає бажані та трохи незграбні слова, а дівчина вчиться гратись зі знаками уваги. Тут в електричці можна зустріти і тих хто вже змарнів від життя, і для кого це напевно суцільне колесо одноманітності з єдиними розвагами у вигляді кросвордів на телефоні. Сьогодні мені пощастило підслухати цікаву та неоднозначну пару, років трохи більше 45 але ще не 60.  Пробираючись крізь ряди пасажирів, я шукала місце в комфортній електричці, де були навіть зарядки для телефонів.  - у вас вільно?  - Зайнято - Зрозуміла  Я рушила далі, побачивши через кілька рядів вільне місце. Поряд розгорталась не зрозуміла ситуація, щось відбулось, але я ще не розуміло що саме.  - Вільно?  - Вільно, вільно, сідайте, ще й вам місця вистачить - бу...

Зустріч

  З Катрусею ми були знайомі давно, разом навчались в одному класі, разом святкували випускний та починали робити перші кроки в доросле життя. Після закінчення школи зустрічались вже рідше, лише на спільних зустрічах однокласників. Катя завжди вміла веселитись та щиро посміхатись.  Минуло більше ніж 10 років з нашого останнього дзвоника, я встигла розлучитись та планувала одружуватись вдруге. Мені потрібно було забрати весільну сукню в Чернівцях і ми з майбутнім чоловіком вирішили трохи відпочити в Карпатах. Ми затишно розмістились в готелі біля гірської річки, як виявилось в тому самому селі й в той самий час відпочивала Катруся з сімʼєю. Не відкладаючи ми зустрілись.  Дениса до цього я не знала, але насправді    було відчуття ніби знала до цього купу років. Він зустрів нас посмішкою та відкритою душею. Ми сіли разом за великий стіл, поміж батьків виглядати інколи хлопчик та дівчинка. Денис наповнював вечір своєю гостинністю та веселим настроєм. Він жартував, щ...